W jakiej części Karpacza wynająć apartament?

2020-10-07

Średniowieczna osada poszukiwaczy złota z czasem zmieniła się w większą miejscowość o nazwie Karpacz. Wraz z rozwojem wsi kopalnie zostały w niej zastąpione najpierw przez ośrodki ziołolecznictwa, a później – warsztaty tkackie i hodowle owiec. Karpacz przez wieki leżał na szlaku pielgrzymkowym, dlatego obok budynków przemysłowych czy rolniczych pojawiły się liczne hotele, tawerny i zajazdy. Liczba pensjonatów nigdy jednak nie była tak duża, jak obecnie, dlatego wybierając apartament, można przebierać wśród propozycji, biorąc pod uwagę na przykład charakter uprawianej turystyki.

Apartamenty w Karpaczu Górnym

Aparament w Karpaczu Górnym

Jedną z najdogodniejszych baz wypadowych w najwyższe partie Karkonoszy jest zachodnia część miasta – biegną z niej szlaki, którymi można dotrzeć na Kocioł Wielkiego Stawu, fantastyczny punkt widokowy. Apartamenty w Karpaczu Górnym są też położone w najbliższym sąsiedztwie Świątyni Wang, czyli najstarszego drewnianego kościoła w Polsce. Konstrukcja została w całości przeniesiona do naszego kraju z Norwegii, dlatego stanowi unikatowy zabytek, nie tylko na skale regionu, ale i całej Europy.

Między Łomnicą a Łomniczką – apartamenty na wynajem w Karpaczu

Okolice ulic Parkowej i Konstytucji 3-maja to rejon, w którym można znaleźć liczne apartamenty. Karpacz w tej części miasta jest bogaty w restauracje i rozmaite atrakcje – na przykład podziemną ekspozycję dzieł fantasy, która z pewnością spodoba się dzieciom. Rezerwując apartamenty na wynajem w Karpaczu centralnym lub na Pohulance, zdobywa się też dogodną bazę wypadową do podejść pod Śnieżkę, najwyższy szczyt Sudetów. Z prawego brzegu Łomnicy kursuje kolej linowa, którą można dostać się na dolną stację drugiego wyciągu. Po przesiadce dociera się na Kopę, czyli wniesienie znajdujące się tuż pod Głównym Grzbietem Karkonoszy.

Wschodni Karpacz – apartamenty do wynajęcia w Wilczej Porębie

Widok z ogrodu

Dzielnice na południe od Księżej Góry, a w szczególności wysunięta w stronę granicy Wilcza Poręba, stanowią atrakcyjną bazę wypadową w Karkonosze. Na ulicy Wilczej krzyżują się szlaki prowadzące zarówno na Śnieżkę, jak i Skalny Stół czy Przełęcz Okraj. Okolica z pewnością spodoba się dzieciom – znajduje się tu park zabaw z baśniowymi dioramami oraz ścianka wspinaczkowa, z której można podziwiać Karpacz. Apartamenty do wynajęcia są w tej części miasta nad wyraz licznie, dlatego łatwo znaleźć pensjonat wyposażony w preferowane udogodnienia.

Warto zastanowić się także nad północną częścią miasta – będzie z niej nieco dalej w góry, ale z pewnością nie zabraknie atrakcji. W Karpatce oraz na przeciwległym brzegu Łomnicy można znaleźć muzeum zabawek czy kopczyk znakomicie nadający się na saneczkowe zjazdy. To jedne z wielu powodów, dla których, wybierając się na ferie z dziećmi, warto rozważyć karkonoskie apartamenty. Karpacz – wynajem w nim pensjonatu zimą to naprawdę doskonały pomysł – jest atrakcyjny również ze względu na liczne wyciągi narciarskie, które znajdują się w całej miejscowości. Stoki, infrastruktura i, przede wszystkim, wspaniałe widoki na Karkonosze niezwykle sprzyjają białemu szaleństwu.